pohádkový příběh LOUSKÁČEK NA LEDĚ

pohádkový příběh LOUSKÁČEK NA LEDĚ

Nová, jedinečná lední revue je tady! Pouze ve 2 českých městech se na přelomu roku 2017/2018 představí pohádkový příběh LOUSKÁČEK NA LEDĚ. Hlavními protagonisty budou sólisté baletu ND Nikola Márová & Michal Štípa. Dále vystoupí vynikající umělec Vlastimil Harapes, který se zhostí role Strýčka Drosselmayera.Produkčně i producentsky celé představení zajistí Dance on Ice Prague s.r.o. a producentka Ema Krahulíková.Tato velkolepá lední revue propojuje krasobruslení, akrobacii a tanec.

V rámci lední revue se 30. prosince 2017 od 14:00 v pražské Tip Sport areně a ČEZ areně Pardubice 13.1.2018  od 14.00 se představí na 90 umělců, včetně významných hvězd. Díky synchronizovanému bruslení a tanci Dětského baletu Praha se v celém představení prolne tanec na ledě i na jevišti. „Louskáček na ledě je rodinné představení pro malé a velké, inspiruje i okouzlí diváky v každém věku,” prozradila producentka Ema Krahulíková.Louskáček na ledě bude zcela mimořádné představení, které v ČR dosud jako “lední revue” představeno nebylo! Celé představení budou doprovázet nejrůznější vizuální efekty, které budou obohaceny například o světelnou show, dynamiku ohně a scénické pyrotechniky. Tuto složku představí akrobaté a umělci Z-Show, mezi něž patří především reprezentantky a mistryně ČR v moderní gymnastice, vítězky domácích a mezinárodních tanečních soutěží, které pracují s ohněm a světlem.

Chceme připravit netradiční podívanou s nádhernou hudbou. Chceme propojit balet a krasobruslení a přiblížit tyto disciplíny divákům ve velmi krásné show. Máme nelehký úkol, vytvořit představení tak, aby zaujalo diváky všech generací. Chceme představit tento balet, jak ho dosud ještě nikdo v České republice neviděl - jako jedinečnou lední show,” říká režisérka a choreografka představení Veronika Zídková.

Pohádkový příběh - Louskáček s hudbou P. I. Čajkovského patří k nejoblíbenějším baletům klasického tanečního repertoáru. Vánoční příběh na náměty E. T. A. Hoffmanna vypráví příběh o malé dívce, která pod stromeček dostane překrásnou loutku Louskáčka.Ta v jejím snu ožívá a unáší ji do světa kouzel, kde se dívka setkává s Myším králem, sněhovými vločkami, s tančícími cukrovinkami a cukrovou vílou.V prostředí pohádkové scény, nádherných a stylových kostýmů, pestrobarevných projekcí, magických triků a speciálních efektů se představí také dětská taneční company složená z řad Dětského baletu Praha, prvního svého druhu u nás, který se věnuje zpracování významných baletních děl a tvorbě nových výpravných představení, která jsou ztvárněna pouze dětskými tanečníky ve věku 4 - 16 let. Dětský balet Praha má za sebou také celou řadu soutěžních úspěchů. V roce 2016 navíc obdržel ocenění za přínos v tanečním oboru v pořadu české televize Zlatý oříšek.

Pomoc potřebným - Lední revue LOUSKÁČEK NA LEDĚ má i svůj zásadní charitativní podtext! Tato show navíc podpoří z každé prodané vstupenky charitativní organizaci UNICEF.

Dětský balet Praha ve spolupráci s UNICEF Česká republika vyhlašují výtvarný projekt “VYROB PANENKU Louskáčka či tanečnici z baletu Louskáček a pomůžeš dětem”. Do projektu se mohou přihlásit taneční studia, školy nebo jednotlivci, kteří chtějí pomáhat UNICEF. Hlavním cílem je pomoc dětem v rozvojových zemích světa, které potřebují očkování.  Všechny panenky budou postoupeny k ,,adopci", nebo-li k prodeji či k aukci. Veškerý výtěžek z tohoto projektu půjde přímo charitativní organizaci UNICEF Česká republika, která se zavázala, že veškeré finanční prostředky poputují pouze na pomoc dětem,” uvedla zástupkyně UNICEF…..

Vše o adopci panenek si můžete přečíst na oficiálních stránkách UNICEF Česká republika pod následujícím odkazem: http://www.unicef.cz/jak-pomoci/e-shop/adopce-panenek

VSTUPENKY: Protože, nejkrásnějším Vánočním dárkem jsou vstupenky na lední revue Louskáček na ledě!!!” - můžete si je zakoupit zde: https://www.ticketportal.cz/Event/LOUSKACEK_NA_LEDE

 

Realizační tým:

Producent: Dance on Ice Prague s.r.o. a producentka Ema Krahulíková.

Choreografie a režie: Veronika Zídková

Umělecký dohled a asistent choreografie: Alice Kovářová, Ladislav Beran, Kateřina Urbanová

Odborný poradce krasobruslení: Kateřina Kamberská

Scénograf: Magdaléna Klára Hůlová

PR: René Kekely

 

red:fel/foto:Jaroslav Hauer/zdroj:TZ-René KekelyFotogalerie

7907 7908 7909

© 2022 Celebrity za plentou Praha