JIHOČESKÉ NOVÉ HRADY ( 28.7.- 2.8.2017)

JIHOČESKÉ NOVÉ HRADY ( 28.7.- 2.8.2017)

Festival hudby, hudebních nástrojů a kulturních projektů - Na přelomu července a srpna se uskuteční 2.ročník letního festivalu Jihočeské Nové Hrady. Jednotlivé koncerty jsou situovány hned do několika míst - přímo v Nových Hradech je to krásný barokní sál hotelu Rezidence(29.7.) a Kulturně-spolkový dům(30.7.,2.8.). Další dva večery budou na Dobré Vodě v nádherném Chrámu Panny Marie Těšitelky( 31.7.) a v rakouské Altweitře, kostel sv. Petra a Pavla( Filialkirche).


Začátky všech koncertů jsou ve 20:00. V průběhu festivalu spolu s houslistou, uměleckým ředitelem a dramaturgem festivalu Jaroslavem Svěceným postupně vystoupí špičkoví interpreti mladé či mladší generace: kytarista a skladatel Lukáš Sommer, varhanice a virginalistka Michaela Káčerková, houslistka Julie Svěcená, akordeonisté Ladislav Horák a Markéta Laštovičková, sopranistka Karolína Žmolíková a klavírista Václav Mácha. ,,Udělám vše pro to, aby se letní festival Jihočeské Nové Hrady stal místem každoročního setkávání lidi z tuzemska i zahraničí, kteří chtějí propojit krásnou hudbu s půvabnou přírodou a historickými objekty na pomezí České republiky a Rakouska“, říká Jaroslav Svěcený. ,,Na koncertech zazní známá i takřka neznámá hudba čtyř staletí, program je speciálně připravený a „šitý na míru“ každého festivalového večera tak, aby si každý posluchač mohl vybrat podle svých představ.

Již premiérový ročník se vloni těšil velkému zájmu posluchačů, a tak připravujeme jeho postupné rozšíření“, dodává J.Svěcený.

Vstupenky lze zakoupit na telefonních číslech 386362195 či 602150208 nebo rezervovat prostřednictvím e-mailu: kic@novehrady.czFotogalerie

7567

© 2021 Celebrity za plentou Praha