KITCHEN & THE CITY - Petra Davidová a její první offline kuchařka

KITCHEN & THE CITY - Petra Davidová a její první offline kuchařka

První offline kuchařka, s jejíž autorkou si můžete online povídat! Milujete život? V tom případě milujete jistě i jídlo a všechno, co se točí kolem něj. Jídlem posedlá a kuchařským uměním oplývající je i stále stoupající hvězda kulinářského blogerského světa Petra Davidová, která po desítkách let vaření a dvou letech úspěšného blogování vydává svou první offline kuchařku nesoucí název jejího foodblogu: Kitchen and the City.


Minimálně osmdesát čtyři z 84 receptů, které v kuchařce najdete, vám doporučujeme zařadit do vašeho kuchařského „to do“ listu. Díky fotografiím, které má na svědomí jedna z Petřiných dcer, lifestylová blogerka Dominika, jim totiž snadno podlehnete. Stereotypu se bát nemusíte, protože se díky rozmanitosti receptů ocitnete jednou v Čechách minulého století, podruhé v nejmodernější Evropě a neminete ani tradiční Asii. Ať už obaleni v cukru, zasypáni chilli papričkami nebo až po uši v rýži, vězte, že tahle cesta vás bude bavit. Náročnosti se bát nemusíte, všechny recepty počínaje pravou thajskou Tom Yum polévkou s receptem přímo ze srdce ostrova Ko Samui, steakem s hříbkovým máslem, rajskou omáčkou s perníkem a konče kandovanými fialkami, raw nebo ombré dortem, hravě zvládnete.

A kdybyste si přece jen chtěli o nějakém receptu popovídat, neváhejte Petře napsat na její

mail kitchenandthecity@gmail.com

nebo na facebook.com/kitchenandthecity.

Kromě receptů se na 224 stranách seznámíte i s téměř celou Petřinou rodinou a nepřijdete ani o pár vtipných historek z jejího života.

Co v kuchařce najdete?

PŘEDKRMY A SALÁTY - Kouzlo švédských stolů spočívá v jejich rozmanitosti. To jemné ochutnávání, přemýšlení, co dřív, touha, aby tahle gurmánská seance nikdy neskončila. Předkrmy a saláty jsou stejné. Můžete si hrát, přidávat ingredience dle libosti a můžete si jich užít několik najednou. Dokonalost servírovaná v malých, ale o to šťavnatějších dávkách.

POLÉVKY - Předehra? Vůbec ne! Dnes, stejně jako před mnoha a mnoha lety, je polévka vděčným hlavním chodem, a kdo jí pohrdá, ještě neochutnal ty na stránkách v kuchařce Kitchen and the City. Mimochodem, věděli jste, že ty masové vynalezli Francouzi? A jak nám chutnají! Stejně slastně jako francouzský polibek!

HLAVNÍ JÍDLA - Kde se dobře vaří, tam se dobře daří, to všichni dobře víme. Možná by toto staré dobré rčení ale chtělo nějaký ten moderní update. Kde se dobře vaří z čerstvých surovin, tam se daří úplně nejlíp! Sice se to už tak nerýmuje, ale je to pravda pravdoucí.

ASIE - Když byť jen jednou jedinkrát navštívíte Asii, zamilujete se. Na první pohled, na první dotek, na první přivonění a nakonec i na první ochutnání. Asie chutná jinak. Je unikátní, sexy a sladce ostrá!

DEZERTY - Dezerty k životu nepotřebujeme. Ale chceme je! Všichni je milujeme, protože jsou jednou z těch malých radostí, které dělají život životem. Jsou navíc dokonalým antidepresivem! A ty domácí, ty jsou ze všech nejsladší, jsou totiž připravované s pořádnou porcí lásky.

SVÁTKY - Svátky jsou tak kouzelné, láskyplné a voňavé! Když nestresujete. Nemusíte mít všechno do puntíku uklizené ani nemusíte mít napečeno o pět druhů víc cukroví než vaše tchyně. Jediné, co musíte, je užít si svátky s radostí. A samozřejmě u toho nedržet dietu!

vydává GRADA Publishing, a. s. https://www.grada.cz/kitchen-the-city-9238

 


O společnosti GRADA Publishing:GRADA Publishing, a.s. si za dobu své existence od roku 1991 vybudovala pozici renomovaného nakladatelského domua největšího tuzemského nakladatele odborné literatury. Ročně vydává téměř 400 novinek z více než 40 oborů a v celkem 152 edicích. Od roku 2015 společnost postupně expanduje do dalších oblastí. Jako první v tomto roce představila speciální značku COSMOPOLIS, která čtenářům přináší zahraniční i českou beletrii všech žánrů. Druhou v řadě uvádí značku pro dětskou knihu s názvem BAMBOOK. Ta představuje dětským čtenářům české i zahraniční autory a ilustrátory. Třetí značkou je ALFERIA, literatura poznání, a knihy z oblasti rozvoje osobnosti, harmonie duše a těla, a alternativního vědění.Pod svou mateřskou značkou GRADA samozřejmě i nadále přináší kvalitní odbornou literaturu ze všech odvětví a oblastí lidské činnosti.

Více na www.grada.cz.

 

red:fel/foto:czppraha/zdroj:TZ-Zuzana ČentíšováFotogalerie

7426 7427 7428 7429 7430 7431 7432 7433 7434 7435

© 2024 Celebrity za plentou Praha