Mladý Čech svým románem ohromil USA, teď s ním míří domů

Mladý Čech svým románem ohromil USA, teď s ním míří domů

„Kalfařův hlas je dostatečně jiný, aby zanechal stopy. Má skvělý čich na absurdno, míní The New York Times. Jaroslava Kalfaře přirovnávají média ke Stanislavu Lemovi nebo Franzi Kafkovi. „Chtěl jsem, aby můj první román byl o České republice. Stále totiž o Česku přemýšlím jako o své domovině. Chtěl jsem ho proto přiblížit mezinárodním čtenářům. Doufám ale, že příběh pobaví i Čechy a že se v tom trochu poznají. Je to satira, ale psaná s láskou,“ říká o své knize autor. Svůj román označuje i za "milostný dopis rodné zemi“. Zajímalo ho také téma malé země, která se může prosadit ve světě supervelmocí.


Jaroslav Kalfař se narodil a vyrůstal v Praze, od patnácti let žije USA. Studoval na New York University, kde navštěvoval přednášky renomovaného amerického spisovatele Jonathana Safrana Foera, a získal prestižní stipendium E. L. Doctorow Fellowship. Knihu Kosmonaut z Čech v překladu Veroniky Volhejnové vydává nakladatelství Plus.

Autor knihu čtenářům osobně představí v Praze 24. května od 19:00 ve Vzducholodi Gulliver na střeše Centra současného umění DOX. Kosmonaut z Čech

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Nakladatelství PLUS se zaměřuje na kvalitní literaturu různých žánrů. Významná díla světové literatury přináší v edicích Pestrá řada soudobé prózy, klasická díla z žánru strašidelné povídky nabízí v edici Pandaemonium. Vydává také českou prózu (Jaroslav Žák, Ondřej Neff, Jiří W. Procházka) a věnuje se i komiksům (Snoopy, Marzi, Korektor). Mezi vydávané autory patří spisovatelská esa jako J. K. Rowlingová, Dave Eggers nebo Martin Amis.

Albatros Media a. s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, Egmont, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

Dotazy, recenzní výtisky:tel.: 702187181, e-mail: veronika.sonnkova@albatrosmedia.cz


red:fel/zdrojTZ-Veronika Sonnková, PR manažerkaFotogalerie

7178 7180

© 2020 Celebrity za plentou Praha