MÓDNÍ PŘEHLÍDKA NAVARILA

MÓDNÍ PŘEHLÍDKA NAVARILA

KOLEKCE „COLORS OF TIBET“ PRO PODZIM/ZIMA 2016-17

Nová kolekce NAVARILA ® MÓDNÍ NÁVRHÁŘKY MARTINY NEVAŘILOVÉ je inspirovaná Tibetem.„Často hledám inspiraci na svých cestách u původních kultur z celého světa. Tentokrát mne oslovily strohé portréty tibetských mužů, žen a dětí, bohatě zdobených typickými šperky a pletenými doplňky z vlny tibetských jaků, koz a ovcí,“ uvedla návrhářka.


Nová kolekce hýří barvami a vzory. Martina Nevařilová představila na své módní přehlídce nové modely šatů, roláků, sukní, plédů a zavinovacích ponč s mnoha doplňky - nákrčníky, pestrobarevnými šálami a čepicemi.Nová kolekce byla slavnostně předvedena na počest Jeho Svatosti Dalajlamy, který ve dnech konání přehlídky byl na návštěvě v Praze jako host FORA 2000, jež založil před dvaceti lety jeho blízký přítel a bývalý prezident Václav Havel.Modely předvedly herečky a modelky: Kristýna Janáčková, Veronika Khek Kubařová, Markéta Hrubešová, Jana Stryková, Kateřina Brzobohatá a Agi Archer.„Podle mě oblečení vyjadřuje osobnost člověka, jeho náladu a duševní pohodu. Modely od Martiny na mne působí měkoučce, hřejivě, nesešněrovaně prostě pohodově. Vhodné pro každou ženu, která má ráda pohodlí, kvalitní zpracování, materiály a zároveň nechce zaniknout v davu,“ vyjádřila se herečka Markéta Hrubešová.Herečka Veronika Khek Kubařová prozradila, podle čeho si vybírá ona své oblečení: „Barvy, jaké nosím, ovlivňuje roční období. Na jaře prahnu po barvách a na podzim preferuji tlumené barvy.  Ve svém oblečení se musím líbit sobě a taky hlavně svému manželovi.“Módní přehlídku uvedla Kateřina Bursíková Jacques, která se spolu se svým mužem Martinem Bursíkem s Dalajlamou několikrát osobně setkala a může tak nejlépe tlumočit jeho živá poselství.Po přehlídce byl slavnostně pokřtěn nový katalog NAVARILA, který nafotila s modelkou Kateřinou Brzobohatou fotografka Michaela Pavlíková.„Nikdy jsem ambice být modelkou neměla. Je to velmi náročná disciplína, při které je potřeba hodně trpělivosti a odříkání. Profese herečky je zase více odhalující, protože obnažuje i svou duši a to je víc než tělo. A co se týká předváděných modelů, tak úplety nosím velmi ráda a často. Především k  zimě pro mě neodmyslitelně patří jako třeba sníh a Vánoce,“ svěřila se herečka Kristýna Janáčková.Celou akci přišla na závěr podpořit se svojí písní Emma Smetana. Mezi hosty jsme potkali také Světlanu Nálepkovou nebo Adinu Sobotovou.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na podporu chráněné dílny tibetských nomádů v oblasti Zeku v Amdu/SV Tibet/, jejichž rodiny jsou násilně usazovány a zbaveny tradiční obživy. Pod vedením místního učitele Jixianjia se znovu učí šití tradičních tibetských oděvů a dalším řemeslům /Wangjia vocational school for resettled Tibetian nomads/ -  projekt o.p.s. POTALA -www.potala.cz

BOUTIQUE-SHOWROOM NAVARILA, nasila@navarila.cz

Facebook.com/navarila-design

 

red:fel/foto:czppraha/zdroj:TZ-Jan HájekFotogalerie

6298 6299 6300 6301 6302 6304 6308 6309 6311 6312 6315 6316 6318 6319 6320

© 2021 Celebrity za plentou Praha