KATEŘINA SOKOLOVÁ POKŘTILA KALENDÁŘ PRO SVŮJ NADAČNÍ FOND AUTTALK

KATEŘINA SOKOLOVÁ POKŘTILA KALENDÁŘ PRO SVŮJ NADAČNÍ FOND AUTTALK

Desítky hostů a desítky tisíc korun v Malostranské besedě. Úterní večer moderovaný Ester Kočičkovou byl o autismu a podpoře Nadačního fondu AutTalk Kateřiny Sokolové. S fotografem Benediktem Renčem připravila kalendář, který ukazuje, jak důležitá je podpora pro děti s poruchou autistického spektra. Na fotkách jsou v rolích asistentů známé české osobnosti, v čele s Jiřím Bartoškou, Aňou Geislerovou nebo Markem Ebenem.


Smyslem kalendáře je poukázat na nedostatečnou pozornost věnovanou právě tématu autismu. „Jsem ráda, že projekt podpořilo tolik známých osobností. Věřím, že právě díky nim se o kalendáři bude mluvit a lidé se tak o tématu autismu dozvědí víc“ říká zakladatelka Nadačního fondu AutTalk Kateřina Sokolová a dodává: „Stejně tak si vážím podpory Městské části Prahy 1 a hlavního města Prahy. Velké díky také patří radní pro školství paní Evě Špačkové, která pomohla oslovit nejen osobnosti, ale zapojila i Základní školu a Gymnázium J.Gutha-Jarkovského z Truhlářské ulice, kam právě díky otevřenosti školy mohou děti s poruchou autistického spektra chodit.“

Večer moderovaný Ester Kočičkovou měl za cíl nejen představit výstavu dvanácti černobílých fotografií, které budou v Malostranské besedě k vidění do konce října, ale také vydražit ústřední fotografii kalendáře, na které je Kateřina Sokolová se svým bratrem Radovanem, který je jedním z těch, kterým byla porucha autistického spektra diagnostikována.„Fond jsem založila se svým tátou proto, že nám samotným chyběly služby, které jsme pro Radovana hledali. Fond funguje rok a už s námi spolupracují desítky rodin s podobným osudem, které si nás našli. To je pro mě důkaz, že rozhodnutí založit AutTalk bylo správné a jsem ráda, že díky štědré podpoře našich partnerů můžeme naši působnost rozvíjet i na další aktivity, jako jsou terapeutická setkání, sociálně právní poradenství, či asistenční služby“. říká Sokolová.

Právě na podporu rodin, které vychovávají dítě s autismem, bude určena část výtěžku z prodeje kalendáře a dražby fotek. Druhá část pak podpoří ZŠ J.Gutha-Jarkovského, kde mohou děti s touto poruchou studovat. Ústřední fotografie se vydražila za 24.000 korun a v tiché aukci ostatních fotografií získal fond dalších 14.200 Kč. Částku 9.500 korun pak získal fond z prodeje kalendáře přímo na slavnostním večeru. Celkem se tak Nadačnímu fondu AutTalk podařilo získat 47.700 korun.

Akci navštívil i starosta Městské části Prahy 1, pan Oldřich Lomecký a pan radní Daniel Hodek, který nad akcí převzal záštitu. Kamarádku Kateřinu Sokolovou přišly podpořit i modelky Zuzana Stráská a Renata Langmannová. Z osobností, které se nechali zvěčnit pro kalendář, nechyběl Vladimír Šmicer a Ivan Hašek.

 

 

red:fel/zdroj:TZ-Simona Bagarová

 

www.auttalk.czFotogalerie

6120 6121 6122 6123

© 2019 Celebrity za plentou Praha