Putinovi agenti

Putinovi agenti

v uplynulých dnech se na knižní pulty dostala kniha Putinovi agenti od oceňovaného novináře Ondřeje Kundry.Autor se zabývá otázkou, jak moc Rusko nadále ovlivňuje ekonomiku i politické dění v České republice. Věnuje se působení ruských špionů v České republice, rozkrývá dramatické osudy lidí, kteří se dostali do hledáčku ruských tajných služeb a popisuje metody ruských agentů i konkrétní akce, které jsou s nimi spojeny.


„Je to poutavé a poučné čtení, které vás vtáhne do děje zpravodajských her a zároveň vám pomůže pochopit řadu souvislostí a historických příčin. A to vše bez laciných náznaků a nepodložených konspirčních teorií,“ říká o knize Petr Kolář, diplomat a bývalý velvyslanec v Moskvě a ve Washingtonu.

RUŠTÍ ŠPIONI STÁLE OHROŽUJÍ NAŠI SVOBODU

Praha, 18. února 2016 – Skutečně se Česká republika po roce 1989 stala suverénním demokratickým státem? Nebo je stále pod vlivem ruských agentů a špiónů ohrožujících naši svobodu? Na to hledá dopovědi uznávaný novinář Ondřej Kundra (Respekt) ve své knize Putinovi agenti, která právě vychází v nakladatelství BizBooks. Držitel ceny Novinářská křepelka a Novinářské ceny v kategorii investigativní žurnalistika vrhá světlo na tajné působení ruských špionů na našem území. Ondřej Kundra v knize Putinovi agenti rozkrývá dramatické osudy lidí, kteří se dostali do hledáčku ruských tajných služeb, popisuje metody ruských agentů i konkrétní akce, které jsou s nimi spojeny. Vysvětluje také to, jak pracují speciálně vyškolení špioni žijící pod falešnou identitou – takzvaní nelegálové. Kniha Putinovi agenti přináší šokující odhalení způsobů, jimiž ruští špioni kradou naše tajemství a jejichž prostřednictvím Rusko nadále ovlivňuje ekonomiku i politické dění v České republice. Ukazuje se, že v očích Moskvy se nadále nacházíme ve sféře ruského vlivu.

"Řada reálných příběhů v knize je mnohdy dramatičtějších než ty smyšlené, románové. Svět ruských špionů je plný přetvářky, klamu i lží a jejich hlavním cílem je okrádat nás o naše tajemství. Tato kniha má otevřít diskusi o tomto značně podceňovaném bezpečnostním riziku pro naši zemi," říká Ondřej Kundra.  Petr Kolář, diplomat a bývalý velvyslanec v Moskvě a ve Washingtonu to potvrzuje a doplňuje: „Kniha Putinovi agenti je víc než jen chvályhodný výsledek vysoce profesionálně a poctivě odvedené práce investigativního žurnalisty. Je to poutavé a poučné čtení, které vás vtáhne do děje zpravodajských her a zároveň vám pomůže pochopit řadu souvislostí a historických příčin. A to vše bez laciných náznaků a nepodložených konspirčních teorií.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nakladatelství BIZBOOKS vydává knihy zabývající se aktuálními tématy, novými trendy v oblasti osobního a kariérního růstu, financí, byznysu a úspěchu v podnikání. Spolupracuje s předními českými odborníky, podnikateli a manažery a také s renomovanými autory ze zahraničí. Bohaté portfolio autorů zahrnuje například Tonyho Buzana či Malcolma Gladwella. Z českých odborníků pak Ivana Pilného, Petra Fořta či Jána Simkaniče.

Albatros Media a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, Fragment, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

www.albatrosmedia.cz


red:fel / zdroj:TZ Veronika Sonnková, PR manažerka© 2020 Celebrity za plentou Praha